| TheToxicNightmare a întrebat:

Cum se pun poze pe deviart www.deviantart.com?

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Mai intai de toate trebuie sa ai contul facut. Daca il ai, pe bara unde se afla numele, daca te uiti la categoriile din dreapta, ai sa vezi " Submit ". Dai click acolo si in jos, iti vor aparea:
- Submit Art;
- Submit Print;
- Update Jurnal;

Dai click pe prima varianta " Submit Art " si iti va aparea o fisa. Va trebui sa dai titlu pozei tale, selectezi categoria, dand click pe " Choose " alegi poza pe care doresti s-o uploadezi si daca doresti, poti scrie o descriere pentru poza respectiva. La keywords va trebui sa scrii ceva "cuvinte-cheie" pentru a putea fi gasita poza ta, de exemplu poti scrie denumirea pozei, ceea ce reprezinta, sau ce doresti tu. Bifezi sau nu casuta cu " Allow Comments ", daca doresti sau nu ca ceilalti useri sa-ti comenteze poza. Dupa ce-ai facut toate acestea, dand click pe " Submit ", poza ti-a fost uploadata si ai terminat.happy