| nastita a întrebat:

Cum se trateaza secretiile vaginale (albicioase)?

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Nu se trateaza.este ceva normalwinking

| mihaa a răspuns:

Exista 2 tipurii de secretie albicioase
1 incolora care este ceva normal
2 una albicioasa ca branza care este candida
se trateaza cu ovule canesten si unguent nidoflor ambii partenerii
sau cel mai bun caz un control ginecologic pe care l-am facut si eu

| DenisaMetal a răspuns:

O scurgere vaginala (leucoree) in anumite cantitati este normala la femeile sanatoase, aceasta fiind modalitatea vaginului de a se curata singur si de a mentine o stare de echilibru. Asadar, cand vaginul este sanatos se mentine "in forma" tocmai prin aceste secretii, perfect normale.

Acest lichid secretat are un usor miros (nicidecum neplacut), o consistenta laptoasa, o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie. Cantitatea secretata variaza in functie de ciclul menstrual si de la femeie la femeie.

Daca pana acum te regasesti in aceste randuri, nu ai de ce sa-ti faci griji stai linistita.