| Sofia07 a întrebat:

Cum sunt arabii in general? La caracter ma refer dar orice detaliu conteaza.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ceva mai deosebit este ataşamentul lor faţă de familie. Respectul copiilor faţă de părinţi, felul cum îi ajută cei ajunşi în occident pe cei rămaşi acasă. Respectul faţă de bătrâni este iarăşi primordial pentru ei.
Mai au o trăsătură care îi deosebeşte de europeni şi anume indiferenţa faţă de moarte. În rest sunt persoane ca şi noi, cu mai multă cultură sau mai puţină, mai violenţi sau mai puţin violenţi... Sunt tot oameni ca şi noi dealtfel.

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Fata de femei, arabii sunt niste tirani. Sotiile lor sunt ca niste sclave.

| cosmy6886 a răspuns:

Infideli