| anonim_4396 a întrebat:

Cum trimit ceva in Word pe mail alcuiva?

1 răspuns:
| DiDi a răspuns:

Salvezi fisierul care doresti sa-l trimiti. Intri pe http://www.yahoo.com, dupa care te loghezi cu id-ul de pe care doresti sa trimiti lucrarea respectiva.
In partea stanga o sa-ti apara:
- Inbox
- Drafts
- Send
- Spam
- Trash

Deasupra lor scrie " Check Mail " si " New ". Dai click unde scrie " New " si o sa-ti apara ca si o scrisoare in centru.
- To: aici scrii adresa de email cui vrei sa-i trimiti lucrearea, exemplu: alex_andra@yahoo.com
- La subject pui un subiect, exemplu: lucrarea in Word.
Te uiti apoi sus, deasupra lor, si ai sa vezi ca scrie " Attach ". Dai click acolo, selectezi ce doresti sa trimiti si dai " Open ". Dupa ce ai terminat de selectat, nu-ti mai ramane decat sa-l trimiti, dand click pe " Send ".

Sper ca te-am ajutat.:)

Întrebări recente