| Goddessss a întrebat:

Cum unii au pe Facebook prenumele fără numele de familie?
Gen simplu " Andrei" sau' 'Cristina" etc.
Eu am încercat sa mi-l schimb, dar nu ma lasă ca cică trebuie si numele de familie.
vreo explicație?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inainte il aveam cu nickname-ul dar m-a mancat in cùr sa-l modific si uite asa am nume prenume - dar sant modificate genetic sa nu ma gaseasca dusmanii

| Nemessys a răspuns:

E un proces mai complicat. Trebuie sa ai modzila browser si sa folosesti un VPN. In unele tari iti este permis sa ai doar un singur nume la Facebook. Si trebuie sa-i dovedesti Facebook-ului ca tu esti din acea tara, aici intervine VPN-ul.

Intri in modzila, te loghezi acolo (o sa se incarce cam greu) si cu VPN-ul activat, iti schimbi numele. Cauta pe Youtube, o sa-ti arate acolo si cum sa obtii un VPN.

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Jesus Christ, mai bine il las asa...
?
Nici nu l as schimba sincera sa fiu, dar sunt singura din orașul meu cu numele asta(de familie, înafară de neamurile mele) (si si pe Facebook doar 3 persoane vad sa l aibă), si nu prea vreau să ma urmărească lumea si sa ma '' descopere '' asa de repede.
Ca dacă as avea un nume gen ca Pop, Ionescu sau Munteanu, cu siguranta nu m ar cunoaște nici dracu.
laughing)
deci da... Facebook uneori ii de c...

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Iti poti inventa alt prenume sau dubla sau scrie prenumele tau si 2 litere de la numele de familie, ales de tine. Gen Andrei Popescu ar veni Andrei PS. Stiu ca era o moda cu asa ceva. Oricum, te sfatuiesc sa ai un profil privat, ferit de public, seteaza orice ca fiind vizibil DOAR PENTRU PRIETENI. Daca este pe public, oricine poate intra sa vada ce este in cronologia ta, chiar daca nu te are la prieteni.

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Este la prieteni, dar totusi laughing
Ms de sfat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că Facebook e dictatură. Adică ii pupa în c.r numai pe unii. Eu când foloseam alt nume decât cel înscris în CI, m-a raportat cineva și m-a pus Facebook să îmi confirm numele. Acum folosesc numele real, asa cum e trecut în CI, certificat de naștere, etc.

Însă găsesc pe Facebook denumiri ca cele descrise de tine și altele care încalcă standardele comunității ( pe Facebook fiind obligatoriu să folosești numele real, scrie în standardele comunității), le raportez profilele și ghici ce : că nu încalcă standardele comunității Facebook. Ia încearcă tu să raportezi ca fiind cont fals un profil din acela cum zici tu "Andrei sau Cristina", sa vezi... Le dezactivează și pune să confirme identitatea? Nu, nu le dezactivează. Le dezactivează doar la prosti și numai pentru unii este valabilă regula Facebook.
Iar răspuns la întrebare : nu știu. Probabil sunt favoriții Facebook.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie mi s-a intamplat la fel. Doar ca am falsificat un buletin si aparent. au muscat-o laughing).

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Dă-i undeva de ratați.
Ca am vr si eu sa imi schimb numele si nu ma lasă.
Am un nume de familie ft rar si orice idiot ma poate găsi in orașul asta.
Am dat la căutări din toată țara si am vzt doar 3 persoane cu numele asta...
Asta i discriminare. Câte conturi cu
'' Johnny suflețelu' tău '' sau '' Deny Denysuka''am văzut si nimeni nu le face nimic...
?