| Ionică a întrebat:

Cum vă puteţi apropia de Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cautand si promovand adevarul.

| Vizitiul a răspuns:

Credinta este cheia, nu religia cum susitin majoritatea. A fi baptist, catolic sau stiu eu ce religie, nu inseamna neaparat crestinism, nu vadeste ca esti crestin.

| monyk a răspuns:

Buna, prin rugaciune, trebuie sa ai credinta in Dumnezeu, sa il lauzi, sa iti ceri iertare, sa mai dai pe la biserica!

| andrei a răspuns:

Prin rugaciune si credinta ...altefel nu poti...

Bafta!

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Prin rugaciune.

| Bianca18 a răspuns:

Prin credinta, prin eliberarea de impovararile care exista in suflet...si rugaciune. Spun asta din proprie experienta. Si pana la urma. Dumnezeu se afla in fiecare dintre noi happy trebuie doar sa il cautam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti apropia de ceva ce nu exista. Doar daca esti chiar atat de slab psihic incat sa nu poti trai fara a crede ca exista cineva care te va scoate din rahat mereu, te va ajuta, iti va ierta greselile si te va trimite in rai dupa ce mori, locul ala unde, chiar daca trupul tau e descompus in totalitate, inca iti mai poti folosi organele de simt si creierul pentru a trai o viata vesnica si fericita. Maturizati-va si lasati prietenii imaginari! Nu de alta, dar viata e scurta si nu trebuie pierduta mergand la biserica sa veneram 'sfinti'. Avem destule fiinte pe care le iubim si care sigur s-ar bucura sa petrecem mai mult timp cu ele. Si putem avea principii, educatie si calitati fara ca ele sa fie sadite de o religie.