| Isabela96 a întrebat:

Cum il putem cunoaste pe Dumnezeu?
Cum ne putem apropia de El?

7 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Avand bun simt si respect fata de ceilalti.

| schajuman1344 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te pocaiesti. Adica sa recunosti ca esti o pacatoasa, sa iti ceri iertare si sa stii ca Isus a murit si pentru tine pe cruce (asta se face printr-o rugaciune)! Apoi sa citesti Biblia si sa spui ce scrie acolo. Preotul ortodox minte lumea in cele mai urate moduri posibile! Id-ul meu este demofairly@yahoo.com si iti pot da mai multe informatii+cursuri gratuite. Pacea lui D-zeu sa fie peste voi!

| lrls a răspuns:

Mergand la biserica duminica, rugandu-ne, purtandu-ne frumos.nu trebuie sa mintim sau sa injuram.

| agent003 a răspuns:

Citeste biblia, si mergi la biserica, e atit de simplu,

| adikiller1 a răspuns:

Il poti cunoaste citing Biblia,daca mergi la biserica, te rogi, asculti de parinti te poti apropia de el

| Twixi a răspuns:

Si repeta popa de o mie de ori, sa auda si ultima baba din biserica, ca pentru a te aprobia de Dumnezeu trebuie sa te rogi si mergand des la Biserica.happy

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Facand bine, il vei simti in sufletul tau, Dumnezeu este un suflet/spirit, care dupa mine este adevarat, dar nul vei vedea niciodata vizual, poate doar dupa moarte, cand normal dupa spuse esti spirit/suflet