| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare viața?
Pentru mine odată cu trecerea anilor mi se pare ca devine din in ce mai trista, când aveam sub 20 de ani nu era așa.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu ti se pare, asa si este! bucuriile sunt din ce in ce mai putine cu trecerea anilor. daca ne mai loveste si vreo boala...

| gemeni6226 a răspuns:

Devine trista deoarece cu trecerea timpului ai din ce in ce mai mare raspunderi si obligatii in familie in societate, iti mor cunostinte, rudenii, membrii apropiati ai familiei, dar omul trebuie sa se scuture de emotiile negative, trebuie sa gaseasca zilnic motive de a lua de la capat si motive de a vedea si partea buna a lucrurilor.Suntem aici pe acest Pamint nu ca sa fim mereu rasfatati si mingaiati de soarta eu vad si simt ca suntem aici ca la scoala sa invatam lectii spirituale sa invatam sa luptam pentru viata si sa putem iubi si atunci cand este foarte greu acest lucru, sa invatam sa trecem peste mindria noastra sa invatam ca pacea sufletului de foarte multe ori e mai buna decat orgoliul, sa invatam sa vedem suferinta din jur si sa ajutam cu ce putem, sa incercam sa descifram ca in spatele rautatii unui om se afla multe suferinte si prea putina dragoste primita in viata, sa invatam ca majoritatea bolilor provin din suferinta sufletului si daca putem vindeca sufletul prin iubire vindecam si boala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Life is life, Șa la, lalala.
https://www.youtube.com/watch?v=Zvt0vl4KPXM
Prea multă veselie - manie.
Prea multă tristețe- depresie.
Prea mult din ambele - bipolaritate.
Mie mi se scurge prea repede.
De abia m-am sculat și e deja mâine.

| SilentRain a răspuns:

Urata si fara sens

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Câți ani ai?

| mgtow a răspuns:

Cateodata naspa sau faina, variaza