| Denysuk_3788 a întrebat:

Bunaaaa din nou big grin Nu vi se pare ca o data cu trecerea anilor spiritul Craciunului s-a pierdut? Mie da...sad

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Spiritul Craciunului exista intotdeauna cand il sarbatoresti in familie.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt de acord cu tinecrying

| Arthur a răspuns:

Spiriul craciunului mai are o sansa in familie.
Societatea de consum si mondializarea distrug traditia.
Religia va ramane insa traditia va avea de suferit.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca ai un copil in casa sigur acest spirit reinvie. Numai bucuria din ochii lui este de ajuns sa te faca sa fi iar copil. La noi ziua in care facem bradul si impodobim casa este deosebita iar ziua de Craciun este cea in care ne intalnim cu familia si e minunat.

| Pho3nix a răspuns:

Da...asa mi se pare si mie.

| zumba zumba a răspuns:

Sunt de acord cu daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este draga mea.Acum depinde mult de fiecare in parte cum mai simte spiritul craciunului.In orice caz nu mai este cum era odata.Pt majoritatea a devenit o oarecare sarbatoare.Asta e ceea ce cred eu.Cand omul nu mai are liniste in suflet si comunicare cu Dumnezeu de unde sa mai poate simti Craciunul la adevarata lui valoare? sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate.asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...Eu de craciunul asta am stat in pat si m-am uitat la televizor

| GossipGirl_4706 a răspuns:

Acum aproape totul este comercial, am observat ca tot mai putini copii marg la colindat, nu mai e ca si pe vremuri cand mergeam cu incantare in grupuri sa vestim Nasterea Domnului.

Si acum si cei care merg se imbata de nu mai stiu de ei si ii prinde ziua de Craciun prin santuri, sau mai rau.Suntsi dinaia care se iau la bataie, acum tie si frica sa mergi singur in noaptea de Ajun sau Craiun pe starda sad.

Dar cum au zis si ceilalati, spiritul Craciunului il poti gasi alaturi de cei dragi.
Sarbatori fericite in continuare! happy