| Enigmă a întrebat:

Cu toti observam ca ceea ce numim noi muzica, odata cu trecerea anilor devine un termen tot mai vag. Ce credeti ca are in plus muzica veche fata de cea noua, sau care credeti ca sunt avantajele/dezavantajele acesteia?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu tocmai ascultam asta http://www.youtube.com/watch?v=stCKjZniMsQ&feature=related cand am dat pe intrebarea ta.
Sper sa-ti placa si tie, auditie placuta.

| Nirvana a răspuns:

Nu cred ca exista avantaje. Muzica noua este facuta pe banda rulanta, nu mai are mesaj, n-ar nimic altceva de transmis decat sex, bautura, droguri. Acum este considerata muzica tot ce e dansabil. Daca ai cum sa iti arati chilotii, suncile si si decolteul atunci cand dansezi aceea e clar muzica...Ehh.Care din pustii astia stiu de Tatiana Speta, de Cenaclul flacara, Ducu Berti si altii? Muzica adevarata se pierde, iar in zilele noastre nu multi sunt cei care fac muzica adevarata, arta pura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate Lilith, si ma bucur ca inca mai sunt ascultatori de muzica veche