| karakushiu a întrebat:

Cumpot face la Clicknet din ip dinamic ip static?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 2 opțiuni.
Una ieftină: să ții mereu modem-ul în priză (fără reset, fără nimic, așa își va menține mereu IP-ul alocat). Dacă locuiești într-o zonă cu pene de curent dese, ar fi util să fie conectat la un UPS.
Varianta 2, mai scumpă, ar fi să vorbești cu cei de la ClickNet. Partea proastă e că vei fi taxat pentru IP-ul static.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un mic programel Simple Port Forwarding acesta a fost testat de mine si merge.Pentru cei care nu cred sa incerce prima data si dupa aceea sa zica.Instalati programul alegi Tools>set computer's IP to static