| SunShine_3102 a întrebat:

Cunoasteti persoane carora le este rusine cu numele lor?

Răspuns Câştigător
| WeLoveIceCream a răspuns:

Da! am o colega pe care o cheama Vanatoru Andreea si atunci cand isi pronunta numele sune Andreea si apoi Vanatoru, dar mai incet. O colega de-a mea pe care o cheama Roxana isi detesta numele si isi spune Vanessa(nume care a devenit porecla ei). si mai sunt diverse persoane.am o groazaablushing. Fundabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Da, stiu. Am un coleg in clasa care are numele de familie Ciu-ciu. Mie nu-mi place unul dintre prenumele mele, mai sunt persoane care le stiu. Totusi, de ce sa ne simtim stanjeniti ca asa ne cheama? laughing

| MaeRi a răspuns:

Da,mai ales cu numele de familie,adevaru e ca uni au nume amuzante,sau iesite din comun,dar acum,nu ai ce face,trebuie sa accepti ceea ce ti-a fost dat,si eu zic ca nu ar trebui sa le fie rusine,deoarece vor fi tinuti minte mai bine,si in centru atentiei, insa si uni se vor lua de ei, dar unora le va palcea.