| Katy3 a întrebat:

Daca 2 fii si 2 tati merg in padure sa culeaga cate un lemn fiecare, cate lemne au in total?
(fiecare aduce doar un lemn)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca toti s-au gandit la solutia cea mai usoara, fara a se gandi ca putea fi bunicul, tatal(fiul bunicului) si fiul tatalui(nepotul bunicului), astfel ca sunt doi tati si doi fii, desi sunt numai 3 persoane si vor aduce numai 3 lemne. Numai bine!

9 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Un lemn.

| whatevernvm a răspuns:

Ghicismug fiu 1=un lemn; fiu 2=1 lemn; tata1=un lemn si tata2=un lemnlaughing
1+1+1+1= 4(asta daca nu e capcana ) cred ca glumestilaughing)

| crisu2012 a răspuns:

Din cate stiu eu lemnele nu se culeg.

| AlexandraCroft a răspuns:

2 lemne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 lemne

| LeiAdrian a răspuns:

Da ar putea sa fie si 3 persoane! Bunicul, tatal si nepotul care sunt tot 2 tati (bunicul si tatal) si 2 fii (tatal si fiul) si ar fi 3 lemne. Dar lemnele se culeg?

| andrei7dream a răspuns:

Unu are tatii 2 si fii 2 lol laughing

| Katy3 explică:

Nimeni nu a ghicit inca!

| denisa69 a răspuns:

4 lemne asa-i?