| St3fa a întrebat:

Daca ai avea 500.000.000 de euro ce ai face cu ei?

25 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

I-as dona in Fondul de Solidaritate.Si dupa aia as candida la presedentiedevil

| Bacemi a răspuns:

As trai cu adevarat.

| Flav a răspuns:

Intrebare inutila. Lasa-ma sa-i am, ca omu' se schimba la bani. Sau crezi samaritenii de mai sus?

| Flav a răspuns:

@cristina - frumos raspuns.

| Vizitiul a răspuns:

Nu as dori sa ii am, s-ar putea sa apara schimbari radicale negative asupra personalitatii mele. In schimb, 1000 de euro nu i-as refuza. Este o suma mica pe care o pot controla si nu ea pe mine.

| Rukhsandra a răspuns:

Simplu... as face tot ce vrea inimioara mea day dreaming

| Roxy a răspuns:

Pai i-as celtui pe prosti ca si acumlaughing
Mi-as cumpara costumati(de dans )si i-as investi in ore de dans cu cei mai buni antrenori din lumebig grin
Si as merge unde as vrea eu in lumea astalaughing)
Ma mir cum de nimeni nu vrea pana acum sa mearga in Dubai la Burj Al Arablaughing
Eu prefer junga decat o noapte la un hotel de 7 stelelaughing
Si as schimba presedintelelaughing
(in ziua de azi cu bani poti face multe )
Sau as renunta la toate cele de mai sus si as face o clinica pentru animalele de pe strada indiferent ca sunt catei, porci, serpi, arici sau ursilaughing
(Ador animalele:X)
:*

| Roby67 a răspuns:

I-as dubla.

| T30D0RA a răspuns:

M-as muta cu parintii in alt oras, as da parintilor ceva bani sa plateasca rata la banca si toate cele, i-as lua o masina lui tati, mi-as cumpara haine.

| Daiana_1737 a răspuns:

Pentru ca sunt egoista:X
As cumpara o casa mareeee mareeee in Iasi pentru sora mea si sotul ei.
As mai cumpara una pentru parintibig grin
Si inca una pentru minebig grin Ce doamnee iarta-ma doar am banii meiLbig grin
as cumpara masini celor mentionati mai sus:d
Apoi as cumpara o casa in Iasi unchiului meu:d
si o masina bineinteles ca a lui nu-mi placephbbbbtlaughing
apoi cred ca din banii ramasi as donabig grin
si multee altele... cumparaturi si as mai pastra niste bani:d

| Cryssbest a răspuns:

In primul rand as pune o suma "fleac" deoparte (20. 000. 000 EUR, sa zicem), de care sa nu stiu decat eu. Oricand se poate intampla ceva rau!
As calatori peste tot pe unde imi doresc (Jamaica, Galapagos etc) fara restrictii, doar alaturi de persoana iubita, fara anturaj romanesc sau strain. Asta mereu mi-am dorit-o, o spun cu toata sinceritatea!
Mi-as cumpara cateva insule tropicale - unde sa pot evada cand totul e prea apasator, si de ce nu, un jet privat.
As dona 100. 000. 000 EUR guvernului elen, pentru ca iubesc prea mult Grecia. O spun din suflet!
As finanta reconstructia Bisericii din Bistrita, monument extrem de vechi (Cel mai vechi din Transilvania, de fapt) care aproape ca a ars dintr-o neglijenta de neiertat! Am plans atunci!
Dar mai ales - as intemeia o fundatie caritabila, cum mi-am dorit dintotdeauna, unde copiii defavorizati de soarta sa fie ajutati sa isi construiasca un viitor mai sigur! Nu e vina lor ca s-au nascut aici, in Romania!
As finanta cateva IMM-uri prin acordare de capital celor carora stiu cum sa gandeasca si sa razbata in lumea afacerilor(oameni cu scaun la cap, dar care nu si-au putut impune punctul de vedere pana acum datorita problemei lipsei banilor).
Si, ca sa fiu complet sincera, i-as da mamei cel putin 50. 000. 000 EUR, sa faca ce modificari vrea sau sa isi cumpere o casa noua/ o vila!
@Roxy, exista un hotel in jungla nemaipomenit de frumos! Doar ca e 400 EUR/noapte! Am vazut ca cineva a scris mai jos despre Dubai - ma fascina si pe mine exoticul hotel de 7 stele, pana sa aflu ca acea insula artificiala a generat criza mondiala de care ne "bucuram"noi acum!
@Flav, de cand sunt am fost considerata "bunul samaritean". Da, oamenii se schimba la bani, dar nu cum iti imaginezi tu! Mai multi bani = mai multe responsabilitati! Automat!
Nu stiu cat am cheltuit" pana acum, dar cred ca bugetul mi-ar permite si sa achizitionez celule stem. Sau sa-mi recuperez terenurile confiscate de comunisti (pe unele s-au construit blocuri)!
Cea mai buna investitie este in mod clar achizitionarea de terenuri.

| Cryssbest a răspuns:

@Flav, multumesc pentru aprecierebatting eyelashes

| Cryssbest a răspuns:

Nu trebuie sa fii din Bistrita ca sa apreciezi un monument valoros. Ziua aceea e considerata "11 septembrie romanesc". Oricum, ti-am raspuns "in private" la intrebarea ta.
Un sfat @pentru parintele2 - daca ai 1000 euro, nu-i schimba inca. Euro va creste enorm in perioada urmatoare. (6 RON, unii spun chiar 7!)

| Cryssbest a răspuns:

Ah, era sa uit de testament!smug

| St3fa explică:

Cristina esti din bistrita?

| spy2o a răspuns:

As face la fel ca oana

| LoLo_9163 a răspuns:

As merge pe luna happy

| cssandreea a răspuns:

Mi-as lua ceva frumos. iar restul i-as pastra pentru. mai traziu ( nu se stie ce vremuri vin) love struck fundita?

| Bodo a răspuns:

I-as cheltui laughing

| justAgirl_8912 a răspuns:

- M-as muta in alt oras -oricum tot aproape de mare-(sau tot in acelasi oras cu conditia sa stau putin mai departe de casa vreo 1-2 km)
- As cumpara un apartament sau o casa unde sa locuiesc
- Cred ca as construi un hotel (ca sa fac bani )
- as ajuta si eu animalele apoi le-as cumpara si alor mei o casa si tot ce le trebuie si mi-as face propria mea sala de sport cam atat sper sa ajungawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tebuiesc cistigati intii

| BeYoU a răspuns:

M-as muta in america!

| cristi 25 a răspuns:

Mama mia cati bani :O:O as fi un altcineva, cu banii astia iti dai seama masina casa noua, plecat dupa afaceri, firme peste firme etc, om bogat pe locul unu...

| dany4ok a răspuns:

Sunt o gramada de bani nu ai cum sa ii cheltui intr-o viata.
As dona din ei cam 70% apoi mas muta intr-un loc retras si as sta cu burta la soare.

| crazygirl_1531 a răspuns:

Pai mi-as asigura un viitor si chiar daca as avea banii astia nu m-as lasa de carte. Mi-as face o casa foarte frumoasa. M-as distra cu prietenii. ( care merita ) A si am uitat. cu o parte mica sau mare pentru unii as ajuta animalele cam cu 40 de milioane sau 50