Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Daca ai fi dumnezeu, care ar fi planul tau pentru oameni?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Le-as spune oamenilor sa-si ia propria soarta in propriile maini si sa nu mai astepte sa-i tot scot eu din rahat de fiecare data cand o dau in bara. Si, sa-si asume faptele si consecintele lor, sa nu ma mai tot bata la cap ca "asa a vrut D-zeu".
Si, pentru numele...meu, sa gandeasca naibii cu propriile capete, nu sa astepte sa le spuna popii ce, cand si cum sa faca!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exterminare in masa+crearea unei specii mai evoluate=0 probleme pentru mine

| User a răspuns:

Pentru oameni? Nimic. As avea planuri doar pentru mine.

| JeSa a răspuns:

I-aş mântuihappy de ură/egocentrism... asta ca să numai ne ridicăm unul împotriva altuia!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Le-as lumina mintile unora sa-si dea seaman de ceea ce fac inainte de a pune in practica... le-as darui inima sa nu mai raneasca perosanele din jurul lor.

| Silviu591 a răspuns:

As elimina toti pedofilii.obsedatii.si manelistii happy

| CosmyLlpop a răspuns:

Nu pot sa fiu Dumnezeu. E un lucru prea maret. Nu pot sa ma gandesc la asta. Oricum, daca as face'o nu as schimba nimic. Pentru ca Dumnezeu face totul bine pentru noi. "Dumnezeu cearta pe cine iubeste". Daca m'ai intreba care ar fi planul meu pentru oameni daca as fi presedinte, ti'as face o lista intreaga de lucruri. Dar Dumnezeu,... ei bine, el face totul bine.

Si dupa ce am citit comentariile, mai am sa spun ceva: Dumnezeu ne iubeste enorm. Nu ne'ar face niciodata ceva rau decat tot spre binele nostru. Si nu ar gandi iciodata urat despre noi. Nu suntem deloc o specie nedezvoltata (intelectual). Suntem doar asa cum a vrut el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

; le-aș da la barbati calităti fizice si psihice egale și la femeide asemeni, si restul vin de la sine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spus si n-am glumit, desi am folosit un ton amuzant. Un potop sa inece toti ticalosii. Daca i s-ar reprosa Domnului ca pe linga nenorociti se vor ineca si oameni buni, raspunsul ar fi sec "victime colaterale", este raspunsul pe care-l dau nemernicii cind mor oameni nevinovati in urma actiunilor lor. In situatia asta, Domnului de ce i-ar mai pasa, sintem cea mai nenorocita specie de pe pamint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-as da cu bolovani in cap, na, sa se-nvete minte ca prea sunt ipocriti.
Nu cred ca as planui ceva... e ca la sah: iti faci o stategie, dar n-ai de unde sa stii cu ce miscari noi vine adversarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As avea un plan:
Prioritatea 1: Limbaj universal!
Prioritatea 2: V-as da foc la bani! I-as elimina!
Prioritatea 3: As eradica orice boala!
Prioritatea 4: Daca eram Dumnezeu, as fi fost femeie!