Întrebare recomandată | MonkeyBoy a întrebat:

Daca ai fi pierdut pe o insula in mijlocul unui ocean pentru a supravietui, ce ai face?

Răspuns Câştigător
| MBG a răspuns:

Pentru inceput as cauta niste fructe, iar apoi as cauta un loc mai liber unde sa scriu pe pamant/nisip "S.O.S."
Daca n-ar raspunde nimeni, as incerca sa imi fac un fel de casuta cu niste liane(daca as gasi) si niste lemne sa am unde sta peste noapte.
Urmatoarea zi as incerca sa construiesc o pluta si sa plec cat mai departe de insulta sperand sa ajung acasa...

╔═.♥.═══════╗
◣_◢ (MBG) ◣_◢
╚═══════.♥.═╝

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As incerca sa ma adaptez situatiei

| VadTot a răspuns:

M as lasa Hrana bietelor animale ce sa mai poti face?~!laughingNu trebuie sa pape si ele ceva? Doar n ai sa le lasi sa moara de foame nu cred ca ai o asa inima de piatra!laughing Nu i asa?laughing

| RockNbeer a răspuns:

As avea un zambet de genul...visul meu s-a implinit.
Mi-as face o coliba si as trai acolo pentru restul vietii.

| Dariusuu a răspuns:

In primul rand nu as intra in panica. Probabil ca voi face tot ce pot sa supravietuiesc.

Am obiceiul sa ma uit pe Discovery' La un pas de moarte.

Cred ca am de unde sa ma inspir nu?

Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai as face ce-a facut si Robinson Crusoe. Mi-as construi un adapost, si mi-as cauta zilnic de mancare, pe aceea insula. Sa nu uitam si de apa potabila. Si daca as gasi o minge, nu conteaza de care, mi-as face si eu un ''prieten'', gen Wilson.

| Kamiichu a răspuns:

Depinde laughing dacă aş mai fi cu cineva pe insulă 'm-aş adapta blushing' laughing dacă aş fi singură thinking aş face ce fac ăia prin filme..cu S.O.S, chestii d'astea. thinking nu m-am gândit la asta până acum. tu ce-ai face? smug

| Alsodrfegnha a răspuns:

Cred ca as intra in panica pentru ca acolo sigur nu gasesc Nuttella straight face

| ValiP a răspuns:

Pai..cu siguranta n-o sa mananc nici o specie de gandac, ganganie, insecta etc. o sa stau pe mess cu burta la soare ascultand Skrillex big grin

| wOkEn099 a răspuns:

O intrebare foarte buna eu ma uit la Tehnici Esentiale De Supravietuire cu Bear Gryls si prima problema ar fi apa. Dupa aceea un foc ar fi bun pentru a semnaliza si pentru caldura, un adapost ceva pentru a manca si la final o pluta sa imi incerc norocul pe ocean.