| Helene a întrebat:

Daca ar trebui sa plecati pe o insula in mijlocul oceanului, care ar fi cele 3 lucruri care le-ati lua cu voi?

19 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pe iubi, mancare si o patura!

| Cσσкiє a răspuns:

Mancare si pe cele mai bune prietene, Andreea si Didylove struck

| OanaG a răspuns:

Cortul, prietenul si laptopul love struck

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Pe iubitul meu, o perna ca sa-si odihneasca uneori capul si o rogojina, ca sa fiu eu fericita pe ea...

| L a răspuns:

Sunt prea multe care mi le-as lua happy`, dar sa zicem :cea mai buna prietena, mancare si o saltea gonflabilawinking

| simona_6231 a răspuns:

Pff chiar nu stiulaughing la mine ar fi multe...as vrea mai bine 3 prietenibig grin

| mariobros a răspuns:

Barca, cutitul si o desaga de posmagi.

| sergiu a răspuns:

Mi-as lua iubita, Biblia si un cutit (ca a lui Bear Grills din Ultimate Survival laughing)

| 911targa a răspuns:

Chibrituri, un cutit si un geamantan (in care se afla laptopul, un sac de dormit, cortul, mancare, bricheta, oglinda, barca, telefonul, niste carti si iPod-ul)

| Aero_2277 a răspuns:

Barca, laptop, mancare, cortu, sotia si copilul, cutit si bricheta sau chibrit depinde si de cat stau

| Mada a răspuns:

Capul, hrana, haine happy.

| gloria a răspuns:

Mancare daca iei multa se strica, laptop sau mobil sigur nu ai semnal si net, chibriturile se termina, brichetei i se termina gazul etc...thinking si atunci ce sa iaustraight facecutit ca ajuta la multe, oglinda sa aprind focul si sa vad cum mai aratrolling on the floor si o cartestraight facecred... dar mai bine nu ma mai duc pe nici o insulalaughingm-am gandit mai binerolling on the floor

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Pe o insula pustie sau unde? pai daca e p insula pustie mi-as lua:un cutit bun,(sa fac pe vanatoru, sa-mi fac un culcus taind nu stiu ce p acol, crengi...), o bricheta(sa fac focul mai usor) si... un barbalau mistolaughing smug s aibe grija de minebig grin

| M.D.Eveline a răspuns:

Pe gasca si desigur alex, laptopul si placi de lemn+ciocan+cuie+lac=casha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. o undiţă - ca să am ce mânca
2. un cuţit - ca să am cu ce tăia lemne de foc şi să iau solzii de pe peşte
3. o oglindă - chibriturile se termină rapid şi poate plouă într-o zi şi rămân fără ele, dar cu oglinda pot să aprind focul oricând

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa fiu acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur lucru, ca nu`s egoista: totul! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pct. meu de ved. intrebarea ar fi trebuit sa includa si precizarea ca e vorba de o situatie in care trebuie sa alegem doar obiecte (nu si persoane!), ca aceste obiecte sa fie simple (asemeni celor indicate de ewanjanovski) avand rolul sa ne ajute sa supravietuim o perioada relativ indelungata; altfel, intrebarea -desi conversationala- o consider fara sens, chiar stupida.
obiectele pe care eu le-as alege sunt : ochelarii, un cutit si cartea lui Robert Wyss, "Robinson elvetianul".

| Anonim_8976 a răspuns:

O poza cu persoana iubita, leptopul si telefonul