| anonim_4396 a întrebat:

Daca am pus un anunt pe olx si am un cumparator, cum fac sa trimit la adresa lui?

4 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Daca doresti sa trimiti prin Posta, trebuie completate cele 2 formulare ( link-ul din raspunsul anterior ), incerci sa afli care este taxa ce o vei plati chiar tu la expedierea coletului, intrebi postarita(telefonic sau la Oficiu) pentru ca acesta taxa trebuie platita de cumparator, insa daca nu o platesti tu inainte, nu poti trimite coletul, prein urmare o recuperezi incuzand-o in SUMA DE RAMBURS! Adica obiectul vandut de tine costa 100 lei si taxa este 14 lei, atunci suma de ramburs va fi 114 lei! Rambursul iti va veni acasa.
Succes!

| RoyDupuis a răspuns:

Daca cumparatorul prefera sa-i fie expediat coletul prin Curier, apelezi la o firma de curierat ce accepta trimiterea coletelor cu ramburs pe Persoana Fizica, taxa de trasport o platesti tu (de regula), in principiu e aceeasi poveste ca si in cazul Postei Romane, referitor la aceasta taxa de transport. Rambursul la fel, iti va veni acasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce persoana interesata de produsul tau iti trimite mesaj sau te suna, discutati acest lucru.