| RAY a întrebat:

Daca ar fi sa iei o pastila care sa anuleze dorinta, atractia fizica fata de sexul opus ai lua-o?

Răspuns Câştigător
| ForeverAlone97 a răspuns:

Da.

33 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns:

Nu.

| mgtow a răspuns:

Prefer sa iau pastila aia care ma face al dracului cand e nevoie sa fiu mai rece

| minrest a răspuns:

Daca as fi (iarasi) tentat de o parafile, si nu i-as putea rezista, cred ca as lua serios in considerare pastila asta.

| Endoryus a răspuns:

Nu. Nu am probleme cu persoanele de sex opus fata de altii de aici.

| Plato a răspuns:

Nu, de ce as face-o?

| Catrice a răspuns:

Vrei să-ți schimbi orientarea și nu știi cum?!

| RAY explică (pentru Catrice):

Daca ai opri atractia nu ti-ai schimba orientarea, ai deveni asexual

| RAY explică (pentru Plato):

E un blestem dorinta sexuala, nu o spun doar domnul filozof, inclusiv in biblie scrie dorinta este ispitirea diavolului

| RAY explică (pentru Plato):

: "Să nu preacurveşti." Dar Eu vă spun că ori şi cine se uită la o femeie, ca s-o poftească, a şi preacurvit cu ea în inima lui. (Evanghelia după Matei 5:27-28)

Dacă deci ochiul tău cel drept te face să cazi în păcat, scoate-l şi leapădă-l de la tine; căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale, şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă. Dacă mâna ta cea dreaptă te face să cazi în păcat, taie-o şi leapădă-o de la tine, căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale, şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă. (Evanghelia după Matei 5:29-30)

S-a zis iarăşi: "Oricine îşi va lăsa nevasta, să-i dea o carte de despărţire." Dar Eu vă spun că ori şi cine îşi va lăsa nevasta, afară numai de pricină de curvie, îi dă prilej să preacurvească; şi cine va lua de nevastă pe cea lăsată de bărbat, preacurveşte." (Evanghelia după Matei 5:31-32)

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Biblia foloseste multe metafore, nu lua tot mot-a-mot.

Ia ceva de la geniul Hugo: "Legea omului este sa comita cat mai putine pacate. Sa nu comita niciun pacat e visul unui inger. Tot ce este omenesc este supus pacatului."
Cred ca ai inteles ce a vrut sa spuna, nu?

| RAY explică (pentru Plato):

De acord, dar ispita din partea femei este de natura satanista potrivit bibliei

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Da mai, dar ai rezista tu toate viata pe uscat?

| RAY explică (pentru Catrice):

Desigur ca da, femeia potrivit bibliei este diavolul pe pamant, daca as fi crestin nu mas atinge de diavol

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu e totusi unul din pacatele de neiertat, precum crima. Si daca n-ar fi pacatele ispitei, tot ar fi zeci de alte pacate zilnic. Pacatuim incontinuu, zilnic. Conteaza sa nu faci prea multe si sa nu faci grave.

Crezi ca un om ce a adoptat 3 copii, a hranit zeci de animale si oameni, va merge in iad pentru ca s-a uitat la o femeie? Sa fim seriosi, Dzeu stie ce face. happy

| RAY explică (pentru Plato):

Ispitirea lui este satanica, daca se lasa ispit, urmeaza ispita a pacatuit si iisus a fost ispitit

| RAY explică (pentru Catrice):

Uite ce caracter ai

acum 21 minute | InYourMind a răspuns (pentru BBĂBĂCIUNE2006):
Nu, el e invers.
Corpul înaintea creierulu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as lua.
De ar fi dupã mine le-as inchide gura ca imi stiu slabiciunile si isi bat joc de ele. crying

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ce caracter?! Sunt sincera happy

| RAY explică (pentru Catrice):

Adica cand vorbesc cu sexul opus imi folosesc partea de jos inteleg, deci solutia este evitarea sexului opus

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce trist, ce dramatic man

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur ca înțelegi happy

| RAY explică:

Si eu ma bucur ca am inteles

| whatevernvm a răspuns:

De ce as face asta? Sa ma îndrăgostesc de mine sau ce? Care mai e fkin scopul vieții? Sa trăiești ca prostul singur?

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Tu ca fata nu ai avea de ce, sexul da putere femei

| CdeMetal a răspuns:

Eu as alege sa nu o iau, îmi e bine si asa

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Deci tu din toată Biblia ai înțeles ca femeia e diavolul pe pământ? Interesant

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Asta spune acel verset

| Hammurabi a răspuns:

N-aș lua nici o pastilă.
Pentru mine nu e deloc un blestem dorința sexuală.
Vorbești numai în citate biblice. Ești sigur că mai ești ateu?

| mastadont a răspuns:

Nu aș lua-o. Ar trebui să fii nebun să renunți de bună voie la una dintre cele mai minunate, plăcute și frumoase experiențe pe care ți le poate oferi viața, sexul.

| Freya1 a răspuns:

Nu