| RAY a întrebat:

Daca ar fi sa iei o pastila care sa anuleze dorinta, atractia fizica fata de sexul opus ai lua-o?

Răspuns Câştigător
| ForeverAlone97 a răspuns:

Da.

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prefer sa iau pastila aia care ma face al dracului cand e nevoie sa fiu mai rece

| whatevernvm a răspuns:

De ce as face asta? Sa ma îndrăgostesc de mine sau ce? Care mai e fkin scopul vieții? Sa trăiești ca prostul singur?

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Tu ca fata nu ai avea de ce, sexul da putere femei

| RAY explică:

Si eu ma bucur ca am inteles

| Freya1 a răspuns:

Nu

| Catrice a răspuns:

Vrei să-ți schimbi orientarea și nu știi cum?!

| RAY explică (pentru Catrice):

Daca ai opri atractia nu ti-ai schimba orientarea, ai deveni asexual

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Da mai, dar ai rezista tu toate viata pe uscat?

| RAY explică (pentru Catrice):

Desigur ca da, femeia potrivit bibliei este diavolul pe pamant, daca as fi crestin nu mas atinge de diavol

| RAY explică (pentru Catrice):

Uite ce caracter ai

acum 21 minute | InYourMind a răspuns (pentru BBĂBĂCIUNE2006):
Nu, el e invers.
Corpul înaintea creierulu

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ce caracter?! Sunt sincera happy

| RAY explică (pentru Catrice):

Adica cand vorbesc cu sexul opus imi folosesc partea de jos inteleg, deci solutia este evitarea sexului opus

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur ca înțelegi happy

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Deci tu din toată Biblia ai înțeles ca femeia e diavolul pe pământ? Interesant

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Asta spune acel verset

| minrest a răspuns:

Daca as fi (iarasi) tentat de o parafile, si nu i-as putea rezista, cred ca as lua serios in considerare pastila asta.

| Holiday a răspuns:

Exista astfel de pastile. E drept ca ele sunt folosite pentru tratarea altor afectiuni, dar ca efect secundar au scaderea libidoului. In plus nu au efect permanent, ci doar pe perioada administrarii.
In consecinta, ca sa nu ne mai chinui cu astfel de intrebari tampite, iti recomand castrarea. Are efect sigur si permanent.
Succes!

| RAY explică (pentru Holiday):

Un user mi-a spus ca nu e adv

| Hammurabi a răspuns:

N-aș lua nici o pastilă.
Pentru mine nu e deloc un blestem dorința sexuală.
Vorbești numai în citate biblice. Ești sigur că mai ești ateu?

| Plato a răspuns:

Nu, de ce as face-o?

| RAY explică (pentru Plato):

E un blestem dorinta sexuala, nu o spun doar domnul filozof, inclusiv in biblie scrie dorinta este ispitirea diavolului

| RAY explică (pentru Plato):

: "Să nu preacurveşti." Dar Eu vă spun că ori şi cine se uită la o femeie, ca s-o poftească, a şi preacurvit cu ea în inima lui. (Evanghelia după Matei 5:27-28)

Dacă deci ochiul tău cel drept te face să cazi în păcat, scoate-l şi leapădă-l de la tine; căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale, şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă. Dacă mâna ta cea dreaptă te face să cazi în păcat, taie-o şi leapădă-o de la tine, căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale, şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă. (Evanghelia după Matei 5:29-30)

S-a zis iarăşi: "Oricine îşi va lăsa nevasta, să-i dea o carte de despărţire." Dar Eu vă spun că ori şi cine îşi va lăsa nevasta, afară numai de pricină de curvie, îi dă prilej să preacurvească; şi cine va lua de nevastă pe cea lăsată de bărbat, preacurveşte." (Evanghelia după Matei 5:31-32)

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Biblia foloseste multe metafore, nu lua tot mot-a-mot.

Ia ceva de la geniul Hugo: "Legea omului este sa comita cat mai putine pacate. Sa nu comita niciun pacat e visul unui inger. Tot ce este omenesc este supus pacatului."
Cred ca ai inteles ce a vrut sa spuna, nu?

| RAY explică (pentru Plato):

De acord, dar ispita din partea femei este de natura satanista potrivit bibliei

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu e totusi unul din pacatele de neiertat, precum crima. Si daca n-ar fi pacatele ispitei, tot ar fi zeci de alte pacate zilnic. Pacatuim incontinuu, zilnic. Conteaza sa nu faci prea multe si sa nu faci grave.

Crezi ca un om ce a adoptat 3 copii, a hranit zeci de animale si oameni, va merge in iad pentru ca s-a uitat la o femeie? Sa fim seriosi, Dzeu stie ce face. happy

| RAY explică (pentru Plato):

Ispitirea lui este satanica, daca se lasa ispit, urmeaza ispita a pacatuit si iisus a fost ispitit

| StrongHeart a răspuns:

Se creeaza o confuzie generala pentru ca biserica ne invata,nici sa nu ne gandim la sex in afara casatoriei,ca este strict pentru procreare,iar tv,media, internet ne bombardeaza cu imagini violente si sexuale foarte explicite, intri pe un site accidental dai peste reclame idioate, n-ai voie nici sa te gandesti, de aici si toate violurile de le vezi pe la tv si toate deviatiile de comportament.
E un cerc vicios pentru ca suntem 0 la capitolul educatie sexuala,cand sexul trebuie sa fie ceva normal, nu un subiect taboo.
E una din nevoile primare cum este hrana si odihna.
Toti oamenii au energie sexuala, trebuie sa invatam sa o controlam, sa ne controlam emotiile, comportamentul etc.

| mastadont a răspuns:

Nu aș lua-o. Ar trebui să fii nebun să renunți de bună voie la una dintre cele mai minunate, plăcute și frumoase experiențe pe care ți le poate oferi viața, sexul.

| Endoryus a răspuns:

Nu. Nu am probleme cu persoanele de sex opus fata de altii de aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as lua.
De ar fi dupã mine le-as inchide gura ca imi stiu slabiciunile si isi bat joc de ele. crying

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce trist, ce dramatic man

| CdeMetal a răspuns:

Eu as alege sa nu o iau, îmi e bine si asa

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu.