Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Daca ar trebui sa iti schimbi prenumele, care ar fi cel nou pe care l-ai alege?

280 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Odată ales prenumele de părinți, NU îl schimb indiferent de situație.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Pe al mamei.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Damian.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu as schimba nimic, dar as alege cu mare drag Liliana.
O zi frumoasa sa avetihappy

| Liliana001 a răspuns (pentru caramela):

Ooh,ador acest nume, adica al meu! il pord de 10 ani si cred ca mai frumos si care sa mi se potriveasca altul nu-i!

| pwp a răspuns:

Imi place Lavinia, dar daca as putea sa-l schimb pe al 2-lea(Mirela-oribil nume) as alege Natalia, Antonia sau Melania.

| Vizitiul a răspuns:

Cocalar.

| mona a răspuns:

Nu mi-as schimba prenumele, prefer actualul

| hideaway a răspuns:

Nu știu de ce, dar de la un timp sunt înnebunită după prenumele „Kira". Mi se pare să sună foarte bine.
Însă-mi place numele meu, Bianca, mai ales că se poate prescurta B (pronunțându-se Bi). happy

| SabbyNightShadow a răspuns:

Destiny sau Sabrina.

| NAdrian a răspuns:

Mi-as alege : 'Gary'

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Vasilica din fundul curtii

| JomelaMaya a răspuns:

Sophie :3

| AnemonaP a răspuns:

Medeea,Ruxandra.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai,inainte sa ma numeasca Iulia, mamei mele ii placea la nebunie numele Clara (cred ca de la personajul din Heidi s-a inspirat), si chiar mi-ar fi placut sa fii avut numele asta! Desi nu stiu prea multe persoane care au acelasi nume ca al meu(cred ca le pot numara la o mana), mi se pare ca am un nume destul de obisnuit, si as fi vrut sa am un nume mai 'iesit din comun'! laughing

| MadRaven a răspuns:

Veridiana big grin E un nume deosebit, unic.

| bogdan1004 a răspuns:

Pai daca ar trebui sa il schimb, l-as schimba sau cu Andrei sau David

| wolder a răspuns:

Maia

| AlexanderAdrian a răspuns:

Alexandru. Se potriveste bine si cu numele de familie, o fi unul din numele cliseu, ultra uzitat, dar te pui cu gustul omului?

| Crazyfish a răspuns:

Narcis-Codrut-Francisc,sa fieeee!

| Macryna a răspuns (pentru Crazyfish):

Antonel, mi se pare ca ti se potriveste mai bine laughing)))))

| DeyCj a răspuns:

Asmodeu.M-ar caracteriza mai mult decât Andrei(că numa sfânt nu îs) laughing

| Crisu a răspuns:

Am 2 prenume, nu le-as inlocui, dar as renunta la unul din ele si as ramane cu Alexandra. happy

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca Ana.

| BiuL a răspuns:

Acelasi pe care il am : Bianca.

| Fernando9Torres a răspuns:

Hmmm....am mai multe favorite:
-Gigel Potrivitu
Bred Pit
Vasile San Siro Ciocoi
Nini Săpunaru

| AnimatedSignature a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Trebuia sa mai adaugi si Victor Slanină Barosanu.

| Fernando9Torres a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Nu,ca asa il chema pe bunicu` sad

| sabanaba a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Apropo, al doilea nume e: Brad Pitt.

| Fernando9Torres a răspuns (pentru sabanaba):

straight face...serios? Nu ai vazut ca am scris la caterinca, nu? e scris intentionat!

| InVisible99 a răspuns:

Primul prenume imi place big grin insa al2lea prenume l-as schimba in Maria, e atat de simplu si de frumos happy

| BayazidFulgerul a răspuns:

Hernold. Hernold.

| Emmeii a răspuns:

Bună. Nu ştiu cât de mult aş vrea să-l schimb, dar îmi place Ilinca Sofia foarte mult!
O zi bună!

| neutrino a răspuns:

TPU! As fi tare mandru sa port acest prenume!

| Mădă0611 a răspuns:

Al 2-lea nume l-as schimba doar. Imi place Adriana sau Alexandra, ca prescurtarile suna frumos, Adi sau Ale/Alex, asa cum imi place Mădă.