| DonEduardo a întrebat:

Dacă ați fi un alt animal în afară de om, ce animal ați vrea să fiți? De ce? (Vă rog să fie doar animale care mai trăiesc în prezent pe planeta si in universul nostru.)

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Existenta este un absurd inclusiv pentru un creator al universului

| sierra1 a răspuns:

"ce animal ați vrea să fiți? animale care mai trăiesc ...in universul nostru"

ce păcat, mă gândisem la un Niffler

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Covid. Aș avea mâncare destulă.

| DonEduardo explică (pentru sadrian46):

Covid e un virus, nu animal.

| Drimmero a răspuns:

Leu. De ce? face ce vrea banana lui si nu maraie niciun animal la el decat in haita (hienele) si nici asa nu-l dovedesc mereu pe leu. Regele junglei cu adevarat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil o bufnita big grin

| DonEduardo explică (pentru DoarBogdan):

De ce?

| DoarBogdan a răspuns (pentru DonEduardo):

Pentru ca sunt linistite ^_^

| Catrice a răspuns:

Un extraterestru neanderthalian care poate controla materia.

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Spuneam de un animal care trăiește pe planeta asta.

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

"si in universul nostru"...pai ce faci mămică, îți uiți propriile vorbe?
De unde știi tu ce exista in univers?

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Am zis și de planeta noastră. Prin "și în universul nostru" voiam să zic să nu fie de pe un Pământ dintr-un univers paralel.

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

Pai de unde știi că nu exista vreunul pe Pluto de exemplu?

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Pluto nu e planeta noastră.

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

Dar face parte din univers.
Și cică nu mai e planeta sad

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Zic doar de pe Pământul din acest univers si atât. Niciun alt univers sau corp cosmic.

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

Dar ai zis și de univers.
Also, virusurile și bacteriile sunt animale.

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Ba nu, nu am zis. Sau del putin nu am vrut s-o fac. Daca m-am exprimat gresit, imi pare rau. dar virusurile si bacteriile nu sunt animale. Asa se considera, dar de curand oamenii au pus bacteriile in regnul lor propriu. Iar virusurile nu sunt nici macar 100% considerate vietati, daramite animale.

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

Mai documentează-te.

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Sunt documentat. Am facut la biologie ca bacteriile sunt dintr-un regn separat, iar virusurile nu traiesc deloc, sau traiesc foarte putin in afara unui corp gazda.

| siriusblack98 a răspuns:

Un tigru. Why? Pentru ca traieste solitar si nu datoreaza nimanui nici un fel de explicatie.

| StrongHeart a răspuns:

As vrea sa zbor, deci o pasare. Exista pasari care zboara sute, chiar mii de km fara oprire si stiu sa se intoarca exact in punctul de unde au plecat.

| ShaOfHatred a răspuns:

Un wolverine. Nu știu traducerea în română.
Frumusețea asta: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wolverine

Păi wolverine-ul e pasiv-agresiv, singuratic, de obicei își vede de treaba lui dar dacă e atacă și urși. Nu e un animal prost și nu se știu multe despre el. Omg is sooo me

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica

| DonEduardo explică (pentru anonim_4396):

De ce pisica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonEduardo):

Imi plac pisicile

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma amuza cand pisicile se dau la caini,si-o incearca cu ei,dar oricat de viclene crede ele ca ar fi,cainele o le va stapani si chiar,un caine protejeaza pisica, desi ar putea sa-i faca rau, am analizat mult timp comportamentul animalelor, pisicile sunt foarte inteligente dar au nevoie de un caine care sa le invete, sa le ghideze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Ce sa le invete? Cum sa latre si sa dea din coada?
Pisica mea a privit mereu cu superioritate cainii cu care a intrat in contact.A si scuipat/zgariat.
Pisicile sunt frumoase, silentioase, egoiste.Isi urmaresc mereu interesul.

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut,sunt tupeiste,dar cainii le domina,atat prin prestanta fizica,cat si prin caracter, sunt mai educati, mai cizelati, pisicile vor sa le scoata ochii din cap si sa joace ping pong cu ei, cainii vor sa le educe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Cainii sunt naivi, le domina prin atribute fizice, nu prin comportament. Pisicile sunt mult mai elegante si rafinate.

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca generalizam amandoi,fiecare individ e diferit,indiferent de specie,de exemplu am vazut caini care nu au deloc respect de sine si caini care se cred regi sau printi, modul in care se plimba asa mandrii zici ca au lumea la picioare, cred ca si pisicile sunt la fel, au trasaturi de caracter ca noi, oamenii.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pisicile sunt și foarte haioase, curioase, jucăușe, elegante și independente. Sunt persoane care nu prea plac pisicile fiindcă le considera egoiste, smechere, eu tind sa le iau apărarea în astfel de abordări de aceea am simțit nevoia sa completez în caz ca citesc și persoane care nu cunosc natura pisicii. Pisicile într-adevăr sunt foarte frumoase și lipicioase și bune dar doar când vor ele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica, sa ma ling in fund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa fiu ghepard. E periculos, foarte frumos si rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lup. Pentru ca sunt animale organizate si responsabile.

| Adrian5575 a răspuns:

Nici un animal pentru ca toate sunt chinuite de oameni, direct sau indirect prin poluare, taierea padurilor etc.

Răspuns utilizator avertizat