| SunShine_3102 a întrebat:

Daca azi sunt 0 grade si maine sunt de 2 ori mai multe grade decat azi, cate grade vor fi maine?

12 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Eşti ce vrei tu să fii, eşti convins că ăia de la TV nu dau vremea cum trebuie... Din punct de vedere matematic, tot 0. Am zis ceva bine, o să se mândrească dirigu` că am făcut 0*2! Glumeam, am 10 la matematică.

| marrr a răspuns:

| Aero a răspuns:

Asta e un bug de-al lui Celsius laughing. Nu prea se impaca bine cu matematica. Suedezii astia...

Eu zic ca maine temperatura va fi 17-18 grade celsiustongue

| kaTTsu a răspuns:

Maine vor fi atatea grade cat zice la tv

| DeeDee28 a răspuns:

Tot 0. e cat se poate de logicwinking

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Din punct de vedere matematic, tot 0.batting eyelashes

| KaKa_2508 a răspuns:

O

| mmaaddaalliinnaa a răspuns:

1234547345775 grade

| mmaaddaalliinnaa a răspuns:

111325367426 grade

| lildex a răspuns:

Daca pui intrebarea cu grade un calcul simplu in grade kelvin rezolva. capcana originala era diferita. Nu spui ca maine vor fi de 2 ori mai multe grade, ci spui ca maine va fi de doua ori mai frig. astfel nu se poate calcula valoarea temperaturii pentru ca senzatia de frig este perceputa de oameni si este diferita pentru fiecare, nu poate fi masurata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transformand Gradele Celsius in Kelvini, obtinem 273, 15 care inmultit cu 2 da 546, 3 grade Kelvin.