| anonim_4396 a întrebat:

Daca comand ceva de pe internet prin posta trebuie sa imi dau si CNP ul neaparat? Sau trebuie sa fiu majora?

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Trebuie sa fii majora
dar poate sa comande mama sau tata pentru tine

| kiki a răspuns:

Trebuie sa fi majora, si sa ai buletin ca sa poti ridica comanda de la posta sau de la curierul rapid.dar niciodata sa nu iti dai cnp-ul pe internet! niciodata! doamne fereste! cine cere asa ceva acolo e ceva putred la mijloc.nu e voie asa ceva sa faci! se da doar numele, prenumele, adresa si la revedere.iti aduce posta coletul.dar cnp nuuuuuuuu sa nu faci prostia! e periculos

| georgi002 a răspuns:

Depinde ce vrei sa comanzi.de obicei scrie pe siteuri limita de varsta.Eu am comandat haine de pe net si nu mi-a trebuit decat adresa si nr de tel.