| Marius131415 a întrebat:

Dacă combini hipnoza cu meditații cu mindfulness și cu pastile ai șanse mari să ameliorezi anxietatea foarte rapid?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

1 răspuns:
| Endy22 a răspuns:

Anxietatea are rostul ei. E un semn ca ceva nu merge cum trebuie si sa faci ceva, ceva iti lipseste sau trebuie sa schimbi ceva. De ce vrei sa scapi de ea prin niste proceduri care nu sunt deloc eficiente si nici sanatoase. Eu nu am inteles niciodata cum vor oamenii sa scape de anxietate si depresie prin medicamentatie. Nici macar psihologul nu te ajuta daca tu nu cooperezi si nu aplici niste schimbari in modul de viata pe care il ai. Asa ca bafta!