| anonim_4396 a întrebat:

Daca cresti intr-o familie cu doi parinti de diferite nationalitati dar vorbesti doar o limba mereu, are parintele datoria sa te invete limba lui? Iar tu daca minti ca o stii e ok?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Înveți ambele limbi

7 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Nu am intalnit familie in care copilul sa nu stie ambele limbi. Vorbesc serios.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Serios Dr House?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

La botez am primit alt nume prietene. Dar da, foarte serios.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Sa stii ca eu chiar te asociez cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din câte cazuri stiu (cu parintii de nationalitati diferite), nu a existat ca acel copil sa nu stie ambele limbi. Ca stia o limba mai putin si alta mai mult...asta e alta poveste.

| UnuPentruAltu a răspuns:

La vârsta pe care pretinzi că o ai părinții nu mai au datoria să te învețe nimic.

| RAY a răspuns (pentru UnuPentruAltu):

Omule tu esti un troll clar