| eustache1616 a întrebat:

Daca esti inteligent automat ai si mintea flexibila? Sau in principiu adica 9/10 da, dar sunt si cazuri de 1/10 in care un om cu iq foarte bun nu e flexibil in gandire?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti fi inteligent si rigid.
Atunci cand judeci o problema complexa si esti deja pe firul rezolvarii, a fi "flexibil" (receptiv) la toate ghionturile prostilor care te duc pe cai gresite, nu e o dovada de inteligenta.
Mai trebuie si cate o protectie de aroganta/rigiditate, ca sa poti gandi independent. Mai ales cand esti inconjurat de prosti.
Cand esti inconjurat de oameni destepti... Nu stiu cum e, ca eu mereu sunt inconjurat de prosti laughing