| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti la profil de filologie sau stinte socio-umane la ce dai bac? Anul acesta cand se da bacul?
Funda:*

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Dacă nu s-au făcut modificări față de anul trecut, bacalaureatul constă în două probe propriu-zise: orale și scrise.
La profilele menționate de tine, proba orală se susține la limba română, limba engleză și tehnologia informației și a comunicării (TIC).
Proba scrisă atinge 3 subiecte: limba română, istorie și o materie la alegere (geografie, logică, psihologie, economie sau filosofie).
Din 11 iunie începe evaluarea probelor orale, iar din 2 iulie cele scrise. Găsești calendarul complet aici: http://administraresite.edu.ro/index.php/articles/16152
Mult succes!

1 răspuns: