| AlinutzaRouz a întrebat:

Daca in Romania e ora 12 ziua in Canada # Rose Island (Georgian Bay) cat e ceasul? va rog help, nu stiu cum sa calculez.

9 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Canada -6 ore (partea centrala), -5 ore(ora de vara)
Canada -5 ore (partea estica), -4 ore(ora de vara)
Canada -7 ore (partea montana), -6 ore(ora de vara)
Canada -8 ore (Yukon & Pacific), -7 ore(ora de vara)
Canada -4 ore (Atlantic), -3 ore(ora de vara)
Canada -3. 5 ore (Newfoundland), -2. 5 ore(ora de vara)
nu stiu in ce zona e... S-a luat ca referinta ora GMT, ora Romaniei este GMT + 2.

| sorin a răspuns:

# Canada Centrala: -6 ore fata de GMT (ora locala de vara -5 ore fata de GMT)
# Canada de Est: -5 ore fata de GMT (ora locala de vara -4 ore fata de GMT)
# Canada Montana: -7 ore fata de GMT (ora locala de vara -6 ore fata de GMT)
# Canada (Yukon & Pacific): -8 ore fata de GMT (ora locala de vara -7 ore fata de GMT)
# Canada (Atlantic): -4 ore fata de GMT (ora locala de vara -3 ore fata de GMT)
# Canada (Newfoundland): -3. 5 ore fata de GMT (ora locala de vara -2. 5 ore fata de GMT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai un glob pamantesc? daca da calculeaza dupa liniile meridiane, daca nu, iti zic eu direct:daca in los angeles e 01:00 noaptea cand la noi e 12, pe-acolo e cam cu juma de ora mai repede, deci e ora 00:30, pan la urma 12:00 - 00:30 e 11:30, concluzia e:in rose islands e cu 11 ore si jumate mai devreme... e super usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat este acum ceasul in canad?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem cu 7 ore inainte decat Canada.deci daca la noi este ora 12 ziua, in Canada este 5 noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canada are cu 7 ore in urma Romaniei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in Romania e ora 12:00 dimineata in canada e 12:01