| loverock a întrebat:

Daca intri la un liceu cu profil uman ce ore ai? Si ce licee stiti cu profil uman din bucuresti, dar care sa fie si bune? dau fundita pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| bianca a răspuns:

Profil uman ar fi filologia
o sa dai teze la : romana, la prima limba (engleza/franceza dupa caz), istorie/geografie, latina.
astea sunt materiile principale la filologie, limbile straine, istoria, geografia, latina si fiecare liceu isi alege diverse optionale:gramatica practica a limbii romane, literatura universala, istoria filosofiei, probleme controversate ale istoriei (P. C. I.), civilizatie britanica, america precolumbiana.
depinde de liceu.
licee din bucuresti cu profil uman ar fi:hasdeu, scoala centrala, basarab etc.
succes:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai trebuie sa ne spui din ce oras esti si la uman ca si la real se fac toate orele de pan acum numai ca o sa faci intensiv ce ti-ai ales u de ex la real daca iti alegi mate info o sa faci mai muta mate si info daca iti alegi filologie-engleza etc. faci mai multa romana si engleza happyhappy sper ca te-am ajutat