| Joker3134 a întrebat:

Dacă iti da cineva sa semnezi ceva pe strada poate sa fie ceva gen sa ii oferi bani? Dar asa s-ar îmbogăți multi oameni, de ce nu încearcă mai mulți ca sa scoată direct bani multi sa nu stea sa primească câte 1leu de la fiecare om?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu nu citesti ce semnezi? Poate fi si Satana care iti cere sufletul. Semnezi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai nou ONG-urile serioase, tocmai ca să nu se bage banii în buzunar propriu te invită printr-un anagajament scris și semnat să donezi lunar din contul tău bancar o sumă minimă de 15 lei, angajament la care poți renunța oricând, bani pentru un proiect precis de asistență socială. Acești bani apoi, băncile pot livra banii direct către acel proiect de o manieră controlată.

| Demidol a răspuns:

Ce sa semnezi? Nu citesti? Poate dai o declaratie ca esti autorul unui furt. Poate renunti la bunurile tale. Poate votezi pentru psd...