| Anonimul23322 a întrebat:

Dacă ma uit după alta femeie (la fund sau sâni) înseamnă ca mi-am înșelat soția?
Gen o forma de înșelat vizual.
Ar exista așa ceva?
Practic după mine tot înșelat este ca te-ai uitat după alta in afara de soția ta.
Sunt foarte curios, va rog dati-mi o părere!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De înșelat nu ai cum sa înșeli vizual numai psihic.
Depinde ce gândești, nu la ce te uiți. Că nu ai cum să eviți orice contact vizual cu toate femeile. Sau pur și simplu să nu vorbești cu altele.
Daca acel gând se transforma intr-o fantezie, iar acea fantezie devine realitate, sau ai vrea sa devină realitate, atunci da ai înșelat, nici nu trebuie sa te culci cu femeia respectiva, mintea ta deja e preocupată de altcineva nu de soția ta. Daca te trezești că faci sex cu soția ta și te gândești la alta. e deja grav.
Acum probabil ai înțeles cum sta treabă, e o diferență foarte subtilă între a fi prietenos și a aprecia fizicul unei femei, cu a înșela, ce crezi că oamenii care înșeală se trezesc dintr-o dată și vor sa-si înșele partenerii? Nu, întind prea de tot coarda și atunci "se întâmplă" de la sine. Fara a mai putea da înapoi.

Părerea mea este că ala e cel mai grav tip de înșelat, că poți să faci sex cu altcineva fara sa simți absolut nimic. In afara de a te goli. Dar sa înșeli de tot înseamnă să fie persoana aia in mintea ta.

32 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

O sa iti raspund la urmatoarea sotie, ca cu actuala treburile sunt moarte. De fapt stai, ca nu o sa mai existe o alta sotie. Contract inutil de ****...

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, este o forma de înșelat