| mariuschakra12 a întrebat:

Dacă mănânci numai prostii dar te minți că ești perfect sănătos o să fii perfect sănătos?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti fi perfect sanatos si cu obiceiuri proaste.

| Mosotti a răspuns:

Depinde ce mananci, ca pot fi aparent prostii si sa nu ai probleme.
Daca te minti ca esti sanatos dar nu esti, nu ai cum sa fi sanatos, se fac analize si afli cum esti, nu merge pe iluzii.

De ex daca anumite dulciuri nu au E-uri otravitoare, poti manca destule si sa fi sanatos atat timp cat nu ai diabet si nu te ingrasi, chiar daca aparent se zice ca ai mancat prostii, deci e relativ.

Daca mananci chestii otravitoare, atunci e posibil sa devi nesanatos in timp si sa nici nu ai cum sa afli decat cand oi face vreun cancer ceva, dar aia cu E-urile e alta treaba.
Ca daca te iei dupa asta, toate-s prostii, ca nu prea mai ai ceva natural, nici macar legumele.

Prostii ar fi in sensul de zahar, grasimi saturate, faina alba, prajeli si altele care sunt catalogate ca prostii chiar daca-s naturale.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu poti sa mananci prosti, ca nu esti canibal, dar poti manca prostii, cu toate ca nu sunt sanatoase.

| Dismally a răspuns:

Daca bei acid sulfuric mintindu-te ca este apa vei pati ceva sau nu? Cam acelasi lucru si cu mancarea.

| Emma30555 a răspuns:

Se poate dar depinde, sa nu exagerezi. De fapt aici e problema la unii oameni ca nu știu sa mai ia și pauza. Stresul afectează cel mai mult, dacă ești un om cu adevărat pozitiv e posibil sa fi mai bine decât un om care mananca sănătos dar e mereu îngrijorat și stresat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, o sa arăți ca, ceea ce consumi ",,, ceea ce denota ca nu, nu vei fi sănătos, nici măcar ok".

| troleibuz a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat