| Pamanteanul a întrebat:

Dacă nu bei coca cola și nu mănânci chipsuri și hot dog înseamnă că vei fi privit mai prost în societate? Dacă ai cola în mana oamenii o sa te vadă mai superior?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Contează să ai încredere în tine, respectiv să rezolvi insecuritățiile din interiorul tău.
De asemenea, contează modul în care te simti si mai putin felul în care ești îmbrăcat.
De cele mai multe ori, atunci când nu ne simțim tocmai bine, tindem să dăm vina pe aspecte ce tin de exteriorul nostru.
Așa încât, dacă acorzi o importanță exagerată aspectelor materiale, considerând că fără de acestea viața ta nu poate să fie una fericită, te sabotezi de unul singur.

| sierra1 a răspuns:

" ai cola în mana oamenii o sa te vadă mai superior?"

ia o carte în mână și vezi cum te percepe lumea așa (lăsând la o parte gradul de comparație...)

| Pamanteanul explică (pentru sierra1):

O sa zică ca ești tocilar presupun

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu are legătură, poate doar în cazuri foarte foarte izolate, dar în rest trebuie să fii paranoic să crezi asta.