| împreunăfacembine a întrebat:

Daca o fata mi-a spus ca nu va putea fi mai mult decât o prietenie, cum sa reacționez? Eu înca cred ca putem fi împreună, ca ne putem atașa unul de celălalt. Niște sfaturi? Cum sa vorbesc cu ea? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Pur și simplu acceptă faptul că în viață ai parte atât și de rateuri, nu doar de succese.
Impropriu zis rateuri, pentru că ce ne prezinți tu, nu reprezintă un esec in adevaratul sens al cuvantului. Pur si simplu, nu este persoana potrivită tie, degeaba incerci sa fortezi nota.
Si eu am facut asta la un moment dat și n-am ajuns la un rezultat pozitiv. Am acumulat doar frustrări.
Inainte de a avea asteptarea pentru o iubită, va trebui ca tu să găsești în tine partenerul ideal.
Oamenii sunt trecători, indiferent daca te acceptă sau dimpotrivă. În majoritatea timpului suntem doar cu noi înșine.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut.

Daca ea a zis asta, probabil asa este.
Insa ar trebui sa accepti aceasta decizie.

Daca totusi vrei sa faci ceva, ai putea vorbesti in continuare cu ea, sa ii arati ca poate sa aiba incredere in tine si ca ii esti alaturi ca prieten. Poate dupa se indragosteste de tine. Insa nu ar trebui sa ai asteptari.

| Catrice a răspuns:

Ori accepți și rămâneți prieteni, ori te depărtezi de ea.

| DonEduardo a răspuns:

Pai, apropie-te din ce in ce mai mult de ea. Stai cu ea, asculta ce muzica asculta ea, uita-te la ce filme ii plac ei etc. Si cand sunteti extrem de apropiati, e clar ca o placi si ii poti spune asta.