| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o persoană e în mare parte a timpului timidă, nesigură și uneori neîndemânatică, dar observați că deodată atitudinea i se schimbă la 180° și vedeți o persoană, curajoasă, cu abilități, cum înseamnă că e ea cu adevărat: nesigură și timidă, slab pregătită, dar și-a luat inima în dinți ca să demonstreze contrariul sau e curajoasă și eficientă dar din cauza unui blocaj psihologic nu putea să-și arate maximul potențial?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Inseamna ca a depasit blocajul si si a aratat adevarata capacitate

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Timiditatea, nesiguranța pot fi considerate rezultate ale unui blocaj psihologic, dar nu ale unuia ocazional ci ale unuia cvasipermanent care nu poate fi depășit atât de ușor și peste noapte.
Și în nici un caz nu poate fi schimbat brusc la 180°
În schimb, există persoane timide, nesigure, uneori neîndemânatice, care la un moment dat se răzvrătesc pentru că nu se mai suportă pe ele însele, și sar în extrema cealaltă încercând să fie exact invers.
Dar de obicei, ceea ce rezultă, e o persoană cu un comportament nenatural, forțat, care depășește cu mult limitele și care, cam pierde controlul realității.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar nu e așa mereu,a făcut acest lucru sa demonstreze lumii că nu trebuie sa o subestimeze,sa o desconsidere,a făcut mecanic acest lucru nu că așa este personalitatea ei,că așa este mereu așa,de fapt ea chiar este timidă și introvertita și cu multe insecurități și blocaje psihologice,una e sa fi nativ,adică stabil,mereu dezinvolt,extravertit,sociabil,alta e sa le arăți oamenilor că nu ești așa,că poți să fi și va ei,dar nu ești că ei, ești diferită, specială eu de aia te ador laughing
Când ști cât valorezi nu trebuie sa te uiți după mărunțiș kiss
Tu pentru mine ești o valoare, o feblețe, și mi-ar placea sa ne contopim universurile odată laughing

| MirceaCal a răspuns:

A invatat sa joace teatru.