| anonim_4396 a întrebat:

daca rup din camp un buchet de flori, pentru a le oferi unei doamne sau domnisoare? e bine?

7 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Scopul scuza mijloacelewinking. Ai grija sa un fie vreo' una cu nasul pe sus ca daca e asa nu va aprecia gestulwinking. Eu una as fi foarte fericita daca un baiat ar face acest gest pentru minehappy.

Bafta.{ex'. just. a. tear.}

| tyana a răspuns:

Da, cred ca ar trebui sa aprecieze gestul.In primul rand ca le culegi tu, in al doile-a rand florile de camp au un miros frumos!happy

Răspuns utilizator avertizat
| aleeee a răspuns:

Da, cel putin asa cred eu.
Mie sincer mi-ar placea sa rimesc flori de pe un camp. sunt mult mai frumoase dacat toate cele din magazine. parerea mea.

| Lexiiss a răspuns:

Si acela este un gest, de parca celelalte flori, adica cam majoritatea sunt rupte de pe camp, si aduse in orase, impachetate si asa...

| mih1990 a răspuns:

Depinde de persoanabig grineu prefer ca prietenul meu sa rupa o floare si sa mi-o dea, decat daruindu-mi flori scumpe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai girja sa nu culegi urzici(nu de alta, dar ti-ai putea rani mana cea generoasa).
Se spune ca gestul conteaza, dar vezi tu, florile ar trebui sa fie pe gustul persoanei careia doresti sa i le oferi.