| Razvan1807138078340 a întrebat:

Daca scrisul chinezilor este diferit de al nostru, ce litere au pe tastatura de la calculator? Avand in vedere ca, chinezii folosesc caractere nu litere. Dar rusii, turcii, cehii si polonezi? Ei cum scriu

De ce cand intru pe youtube si cand vad un film pus pe youtube de un chinez titlul filmului are litere ca ale noastre dar comentariile sunt in limba chineza.De ce pe google translate limba chineza e formata din patratele(ca la numele meu) iar in realitate e scris cu caractere.

4 răspunsuri:
| iHeartKpop a răspuns:

Patratelele alea ti le arata fiindca calculatorul tau nu are programul necesar pentru a vedea caracterele chinezesti. eu am instalat programul ala si pot sa zic ca numele tau nu este format din patratelele.si nu stiu daca tu ai vrut ca numele tau sa fie in chineza dar e in coreeana.si inseamna ''Imeir''.Eu am instalat programul pentru coreeana si d-asta pot sa vad numele tau, tu trebuie sa-l instalezi p-ala de chineza

| Deiiuu a răspuns:

Pai nu stiu. depinde.

am vazut si eu la google translate. si eu vreiam sa traduc ceva in chineza si da patrate cu nr in ele. si de fapt limba lor nu e asa.

sincerr e o intrebare. faraa raspuns pentru mine thinking

| claus1 a răspuns:

SPAM/user/cvezniuc.html