| emisiunidada a întrebat:

Daca se duce Putin la razboi catre Marea Neagra nu provoaca vreun tsunami? ca se mai dau cu rachete cu arme din astea mai moderne.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te de te culca, ca bati campii!
Tsunami nu se pot produce la nici o mare din lume!

suntserios
| suntserios a răspuns:

O racheta a lui Putin poate prin vreun lac de cativa mp sa faca valuri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| sammie a răspuns:

Nu.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Cum adică "se duce Putin la razboi catre Marea Neagra"? Adică dacă se dau bătălii pe malul mării? Atunci nu se provoacă niciun tsunami, pentru că nu se aruncă cu rachete în mare.
Dar dacă Putin se enervează pe mare, cum s-a enervat și împăratul Persiei, atunci e posibil.

| pufulescu0o a răspuns:

De ce sa provoace tsunami in Marea Neagra, ca sa inunde plajele de la Vama Veche? Nu ar fi mai interesant si folositor sa il provoace langa New York sau Londra?
Asa ca nici o grija, nu ne inunda nimeni bijuteriile litoralului.