| Cannnnah a întrebat:

Daca suferiti de depresie nu va recomand sa luati mizeriile de antidepresive sa va considerati un bolnav mintal fiindca nu sunteti cand ai motive sa fii depresiv, oamenii astia au nevoie de ajutor financiar, ajuta-l sa-si gaseasca job,si multe alte motive. Educati-va copiii sa nu isi bata joc de ceilalti copii care sunt saraci, urati, prosti ( Retard mintal deficit de atentie, etc ) handicapati, foarte destepti. Pentru ca le distrugeti vietile unor viitor adulti care nu mai pot fi productivi si la final se vor sinucide. Decat sa ia mizerile alea de medicamente care sunt droguri curate mai bine ajutati. Intrebati ce vor cel mai mult. Poate vor o simpla imbratisare.Are o legatura stransa depresia cu lipsa afectivitatii. Dovada sunt copii abandonati si numai ei sunt o gramada. Psihoterapia nu ajuta la nimic. Noi suntem cei care ii putem ajuta. Se duc degeaba la psihoterapeut ca sa aboneze pe viata la un psiholog si in primul rand oamenii saraci nu isi permit psihoterapie si direct droguri.
Ketamina in America este legala sa fie folosita pe post de medicament antidepresiv in alte state din Europa sunt folosite canabisul ca sa mai amorteasca frustrarea.
Eu cred ca e mai grav sa fii in depresie cand ai tot ce vrei si ai o viata fericita. Astept opiinile voastre.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am avut depresie si nu am luat pastile.
La mine depresia a venit in urama anxietati si multe altele.Inca sunt anxioasa si nu am gasit remediu pentru "boala" mea decat idei.Ca sa imi treaca anxietate am nevoie de cum ai spus si tu un loc de munca ce sa mi se potriveasca, o persoana draga alaturi care sa ma iubeasca si scoata din stare si sa ma descurc.
Si eu am devenit anxioasa din nepasarea alor mei si stiu ce inseamna.

| LoveSleep a răspuns:

Da,dacă ar ști și doctorii ăștia inapți că remediul pentru depresie e suta de dolari...