| Cksihja a întrebat:

Dacă vreau să găsesc cel mai bătrân și gros stejar pot găsi pe internet, dar dacă caut vreo răchită bătrână care cum se știe e mai ușor de întâlnit nu găsești absolut nimic. Și se lăuda Google că știe totul dar nu știe cum arată cea mai groasă răchită din România.
Eu știu doar de cea mai groasă răchită din zona mea care a fost tunsă de mult timp dar și altele din pădure care au acceași grosime și sunt foarte înalte. Multe astfel de răchite au scorburi în care pot încăpea un om ca în povestea lui Sadoveanu.
Deci cum arată cea mai groasă Răchită din România și câți ani are oare?

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

99,9 % dintre cei care citesc întrebarea ta știu ce este un stejar și cum arată frunza de stejar.
Dar mă îndoiesc că măcar 50% știu ce e aia o răchită.
Sau măcar știu că răchita e o specie de salcie.
laughing

| dinaprilie a răspuns:

Ca sa "gasesti" ceva pe google cineva inainte trebuie sa publice acea informatie, google o inregistreaza si ulterior vine gigel si o gaseste.