| VivianKorea a întrebat:

Dau funda! Care ii diferenta dintre chineza mandarina si chineza simplificata?

3 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Chineza simplificata i mai noua

| VivianKorea explică:

@ bubu lol frate, dar eu vreau sa stiu ce inseamna chineza mandarina pentru ca de curand o invat! Este o intrebare asa de grea?

| Rox08 a răspuns:

Hey! Dupa cum sigur stii, China este o tara cu o cultura impresionanta, multi oameni si de asemenea multe dialecte.Mandarina este una dintre dialectele folosite in majoritatea Chinei.AM o curiozitate totusi, unde inveti?