| LoOvE a întrebat:

Dau fundita! Am si eu 2 intrebari pentru voi:

-Daca vreau sa ma fac cineva in viata, orice, conteaza liceul pe care il faci?

-Ce facultate trebuie sa fac pentru a deveni stewardesa?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pey... desi nu sunt inca la liceu ma gandesc aprins la ceea ce vreau sa devin, liceul nu conteaza asa de mult ca profilul pe care il alegi. Stii ca sunt 2 profile real si uman, cu realul poti merge oriunde, insa la uman este limitata aceasta optiune. Eu te-as sfatui sa mergi la real ( adica acolo vreau eu sa merg) nu te oblic ti-am dat un sfat.
Cred ca trebuie sa urmezi facultatea de limbi straine. happy

2 răspunsuri:
| anamaria91 a răspuns:

Liceul nu te prea ajuta cu nimic.
Profilul, poate sa conteze, poate sa nu conteze. In timpul liceului s-ar putea sa iti dai seama ca de fapt profilul ales nu te pasioneaza. Sa iti dau 2 exemple. Verisoara mea a terminat liceul de arta si a facut doua facultati care nu au nici o legatura cu arta: jurnalism si drept. Alt exemplu, eu. Am mers la liceu economic cu gandul ca vreau contabilitate. In clasa a XIa a trebuit sa aleg intre contabilitate si turism si am ramas la turism. Acuma am dat la facultate si am ales psihologia.
Deci prea putin conteaza.

| Cosmin4Fan a răspuns:

Liceul nu te prea ajuta cu nimic.
Profilul, poate sa conteze, poate sa nu conteze. In timpul liceului s-ar putea sa iti dai seama ca defapt profilul ales nu te pasioneaza. Sa iti dau 2 exemple. Verisoara mea a terminat liceul de arta si a facut doua facultati care nu au nici o legatura cu arta: jurnalism si drept. Alt exemplu, eu. Am mers la liceu economic cu gandul ca vreau contabilitate. In clasa a XIa a trebuit sa aleg intre contabilitate si turism si am ramas la turism. Acuma am dat la facultate si am ales psihologia.
Deci prea putin conteaza.