| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDITA! (Na, ca am ajuns sa spun si asta.) Deci am o imagine gif si vreau sa o micsorez. Daca o micsorez in Photoscape se salveaza jpg. straight face Ce programe de micsorat pozele gif stiti?

2 răspunsuri:
| anonima_4990 a răspuns:

Pai o micsorezi in photoscape se salveaza jpg si te duci dai rename si scrii numele pozei.gif

| jonstar a răspuns:

Adobe photoshop.deschizi poza, dai click dreapta sus pe rama ei, dai image size si de acolo o faci mai mica, apoi dai save si gata happy...Adobe Photoshop, the best there is!