| NuAmContAici1523 a întrebat:

De cate ori trebuie sa-mi schimb tamponul/absorbantul pe zi?
Scuzati categoria, insa nu mi-a aparut „Sanatate".

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuie sa te duci des la toaleta si sa verifici, si iti dai seama cand trebuie schimbat. Daca esti undeva plecata iti recomand sa folosesti si O.B., si absorbant, ca sa nu ai surprize. In rest, cat stai acasa e indicat sa folosesti doar absorbante. In ultimele zile cand nu mai este atat de abundent nu mai e nevoie sa il schimbi atat de des, dar doua tot trebuie sa schimbi, si sa ai o igiena corespunzatoare.

4 răspunsuri:
| Catecrs a răspuns:

Depinde cat de abundent este. Cel mai indicat este sa il schimbi la 4 ore. Dar daca il ai abundent, il schimbi de fiecare data cand simti tu nevoia, cand simti un discomfort.Succes.

| Trynda a răspuns:

Pai de cate ori se "murdareste" big grin. Nu exista o regula.

| Izukie00 a răspuns:

De cate ori e nevoie. Daca te deranjeaza si e abundent si din ora in ora. Nu este un program strict sau o limita de cate absorbante sa folosesti pe zi. Eu il schimb cam la 1 ora jumate, 2.

| NuAmContAici1523 explică:

Multumesc tuturor!