| Idk_Sarah_2002 a întrebat:

De câte ori trebuie sa imi schimb absorbantul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ori de cate ori simti nevoie, dar fara a depsi niciodata 6 ore (este perioada absolut maxima, ar fi de preferat totusi sa o faci la 4-5 ore)

| ascovit a răspuns:

Cand e necesar, Recomandat e la 4-5 ore,,,,, iar pe timul noptii foloseste cu incredere absorbante de noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca la 4 ore, dar recomandat ar fi sa-l schimb cand se umple si nu te mai simti confortabil.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Intra aici la capitolul,, menstruatie'' si te vei informa destul de bine, cred.
http://www.noifetele.ro/