| anonim_4396 a întrebat:

De ce aceia care fac bullying la școală altora, după ani, dacă sunt întrebați de către persoanele abuzate de ce s-au purtat urât cu ele, aceștia nu aduc nici un motiv pentru asta?
Unii cer scuze pentru asta, se simt vinovați, dar nu prezintă un motiv pentru comportamentul urât.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mam întâlnit în românia cu toți care mi-am loat bătaie de la ei în școală sau comportat frumos cu mine toți nu le venea sa credă sunt eu și toți mi-au spus te-ai schimba mult rău de tot și uni din ei erau bine alți nu mi-a venit sa cred ca eu erau zombi atunci am văzut ce face din oamenii drogurile cu Adevărat nu ca în filme...

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveBlackCats a răspuns:

Pentru ca in realitate nu a existat niciodata un motiv

| GabrielaaGbai244 a răspuns:

Bullies care nu pot explica comportamentul lor abuziv ar putea să aibă dificultăți în a recunoaște impactul acțiunilor lor și trebuie încurajați să reflecteze, să-și asume responsabilitatea și să învețe empatie și respect față de ceilalți. Educația și comunicarea sunt cheia pentru promovarea relațiilor sănătoase și respect reciprocat în comunitatea școlară.