| Stefi200000 a întrebat:

Buna TPU
Am și eu o problema destul de gravă și disperata in același timp va rog din suflet sa nu ma judecați și sa nu dați cu hate dacă puteți face un bine ajutați ma dacă nu treceri mai departe.
Este vorba de mine din luna Februarie trăiesc un chin sa zic așa sa va și explic eram in pat țin sa Menționez ceasul era 02:50 dimineața căutam ceva pe tv când deodată din camera alăturată unde este livingul se deschide usa și niște pași am crezut ca e maica mea am ieșit din camera intrând in living și usa era deschisă..am ieșit in curte nu era nimeni țin sa Menționez ca usa era închisă bine.m-am speriat și m-am dus la părinți in camera le am spus ai venit au verificat nu era nimeni și m au luat în râs ..de atunci in fiecare noapte când ma pun in pat când vine miezul nopții trăiesc un chin sunt singura in camera dar simt ca cineva vrea sa între la mine in camera am ajuns sa las usa deschisă la dormitor sa ma uit se mai aude clanța usa nu s-a mai deschis pana azi când din nou pățesc accelasi lucru eram in camera in pat ma uitam pe telefon când deodată se aude usa am crezut ca e mama dar nu era m-am speriat și am venit sa verific dar părinții dormeau deci credeți ma ca am ajuns 3 luni sa nu numai dorm noaptea.m-am tot gândit la farmece dar din câte știu eu farmecele înseamnă sa nu ai noroc in dragoste, spor de bani, sa îți meargă toate prost nu zic ca nu le am și pe astea ca le am dar deja e prea mult nu mai am liniște in propia casa nu am greșit la nimeni simt duhuri rele ca altfel ce sa zic va rog ce părere aveți credeți ca am ceva farmece ce sa fie

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu incerc sa te inteleg, insa stiind ca nu exista lucruri paranormale, mi-e destul de greu, ma crezi? Totusi, tu stiai ca lipsa somnului iti face creierul sa aiba halucinatii? La 3 dimineata e bine sa dormi, nu sa stai pe telefon sau sa te uiti la tv.Atat timp cat usile sunt mereu incuiate, cine sa intre? V-a fost furat ceva? Nu cred.Incearca sa adormi pe la 11 sau maxim 12 noaptea, vorbeste cu mama ta sa te mai verifice din cand in cand? Deocamdata te sperii singura din nimic.

| Simpatic a răspuns:

Farmece si orice alti termeni si superstitii care implica orice forma de supranatural si implicit vrajitorie, te asigur ca nu exista!
la tine este un caz mai mult ca sigur de anxietate, declansata de acel moment din trecut
poti scapa de aceasta teama nejustificata apeland la un specialist : medicul psihiatru sau psiholog, oricare dintre dansii te poate ajuta!

ps: cei care merg la psihiatru nu sunt nebuni! fac aceasta precizare pentru cei care nu cunosc domeniul si au si preconceptii!

| Standt a răspuns:

Daca tu crezi in farmece, nu te putem ajuta. Dar nu ar fi rau sa treci pe la psiholog.
O pala de vant poate deschide o usa.
Dar de ce nu dormi tu la 3 noaptea? Daca ai dormi, nu ar mai umbla nimeni prin casa sau prin curte.