| alexandradlr a întrebat:

De ce acum nu mai suntem uniți ca popor și ne-am înrăit?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand am fost uniti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca avem prea multi credinciosi antivaxxeri, cu care nu vrea nimeni sa fie confundat.
Daca mor macar 2/3 din ei in timpul pandemiei, ramane tara mai frumoasa.

| LoveSleep a răspuns:

Pentru ca Facebook.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai, am fost vreodată uniți? laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Nu am fost niciodată uniți ca popor ca să ne dezbinăm acum. Dacă faci aluzie la cei din trecut care au luptat împreună pentru patrie, în primul rând erau alte vremuri, în al doilea aveau un scop comun împotriva unui adversar comun.

| wildthing a răspuns:

Cand am fost noi vreodata uniti ca popor? Uita-te un pic in istoria noastra, e plina de acte de tradare. E chiar proverbiala rautatea si invidia de care suntem capabili fata de conationalii nostri.
Iti dau un exemplu: eu nu am trait niciodata in afara granitei, dar au auzit de nenumarate ori de la cei care au facut-o, ca acolo in primul rand trebuie sa te feresti de ceilalti romani, pentru ca ei te vor sapa primii.
Suntem rai, invidiosi, prosti si din cauza asta vom ajunge foarte curand la cosul de gunoi al istoriei, vom disparea ca popor.
Ne tot c@cam pe noi ca suntem "mandri ca suntem romani", dar altfel, cati sunt care ajung pe afara si apoi le pute Romania, vorbesc in cei mai urati termeni despre locul de origine si uita limba romana ca Raducioiu pe aeroport?winking
Cu durere o spun pentru ca sunt roman, dar am ajuns la concluzia ca suntem o natie de categorie inferioara. Popoare vecine, cum ar fi de exemplu cel maghiar sau sarb, ne dau clasa fara drept de apel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanii au fost mereu o nație dezbinata, niciunul nu asculta manele dar toți rup podeaua la beție rolling on the floor