| Arthur a întrebat:

De ce animăluţele mici dar uneori foarte inteligente sunt pe cale de dispariţie? Sunt oare ajutate să dispară? Vânători înrăiţi le vânează şi le întind capcane, sau asta e soarta lor tristă dar adevărată? Dacă nu trăiesc înghesuite în haită nu au nici o şansă?
Va fi afectat ecosistemul prin dispariţia lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati linistiti. Ii pregatisem furadan inainte de revelion dar acum nu se mai putea.Trebuia pentru ca are alte treburi si nu mai poate pierde timpul. Oricum va multumeste tuturor si va ureaza tot ce va doriti dincolo de toate ironiile mai accentuate sau mai putin accentuate.

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

I-auzi harciog, esti pe cale de disparitie si n-ai apucat sa dai vinul ala, pfuuu.laughing
Nu cred ca numai cele mici sunt pe cale de disparitie. Ursii polari sunt pe cale de disparitie, datorita climei, caprioarele la fel, se imputineaza din ce in ce mai putin. Nu cred ca vanatorii ar avea vreo cauza principala datorita acestui fenomen. Toate autorizatiile de vanatoare sunt bine puse la punct, astfel incat sa se creeze o balanta si sa nu sa se ajunga la astfel de lucruri.
Fauna si vegetatia e influentata de multe: clima, regiune, om.
P. S. - soricelul e considerat un animalut inteligent?

| Parmalat a răspuns:

Culmea e ca gandacii au ajuns sa traiasca pe picior mare... (la propriu si la figurat daca ne referim la Romania).

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Stati linistiti.Ii pregatisem furadan inainte de revelion dar acum nu se mai putea.Trebuia ptr ca are alte treburi si nu mai poate pierde timpul.Oricum va multumeste tuturor si va ureaza tot ce va doriti dincolo de toate ironiile mai accentuate sau mai putin accentuate.